Skip links

Дефіцит магнію та групи ризику

Симптоматичний дефіцит магнію через низьке споживання їжі у здорових людей зустрічається рідко, оскільки нирки обмежують виведення цього мінералу з сечею. Однак, постійно низьке споживання або надмірні втрати магнію через певні захворювання, хронічний алкоголізм та/або вживання певних ліків можуть призвести до дефіциту магнію.

Ранні ознаки дефіциту магнію включають втрату апетиту, нудоту, блювання, втому та слабкість. У міру погіршення дефіциту магнію можуть виникати оніміння, поколювання, м’язові скорочення та судоми, судоми, зміни особистості, порушення серцевого ритму та коронарні спазми. Важкий дефіцит магнію може призвести до гіпокальціємії або гіпокаліємії (низький рівень кальцію або калію в сироватці крові відповідно), оскільки порушується мінеральний гомеостаз.

Групи ризику дефіциту магнію

Дефіцит магнію може виникнути, коли споживання падає нижче рекомендованої добової норми, але перевищує кількість, необхідну для запобігання явному дефіциту. Наступні групи мають більшу ймовірність ризику дефіциту магнію, ніж інші, оскільки вони зазвичай споживають недостатню кількість магнію або мають захворювання (або приймають ліки), які знижують засвоєння магнію з кишечника або збільшують його втрати з організму. 

Люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту

Хронічна діарея та порушення всмоктування жирів, що виникають внаслідок хвороби Крона, глютенової ​​ентеропатії (целіакії) та регіонального ентериту, можуть з часом призвести до виснаження запасів магнію. Резекція або шунтування тонкої кишки, особливо клубової кишки, зазвичай призводить до мальабсорбції та втрати магнію.

Люди з діабетом 2 типу

Дефіцит магнію та підвищене виведення магнію з сечею можуть виникати у людей з інсулінорезистентністю та/або діабетом 2 типу . Втрата магнію, ймовірно, є вторинною через вищу концентрацію глюкози в нирках, що збільшує діурез .

Люди з алкогольною залежністю

Дефіцит магнію поширений у людей із хронічним алкоголізмом. У цих людей зниження рівня магнію може бути пов’язане з такими факторами, як неправильне харчування та неправильне харчування; шлунково-кишкові проблеми, включаючи блювання, діарею та стеаторею (жирний стілець), що виникають внаслідок панкреатиту; порушення функції нирок з надмірним виділенням магнію з сечею; виснаження фосфатів; дефіцит вітаміну D; гострий алкогольний кетоацидоз; та гіперальдостеронізм, спричинений захворюванням печінки .

Літні люди

Люди похилого віку споживають менше магнію з їжею, ніж молодші люди. Крім того, з віком зменшується всмоктування магнію з кишечника, а ниркове виведення магнію збільшується. Люди похилого віку також частіше мають хронічні захворювання або приймають ліки, що змінюють рівень магнію, що може збільшити ризик виснаження магнію.